Postal Tube 330x50mm Brown Kraft (25 Pack) PT-050-15-0330
SKU:MA14586
Regular price Sale price
Sale Sold out
27 in stock
Estimated Back In Stock -
These Kraft Postal Tubes are the perfect product to send your larger documents up to A3 size without having to bend or fold them. With a secure construction, these tubes are designed to protect your contents from a range of damage. The end of this tube is sealed with a plastic stopper, providing you an easy way to keep your information secure and safe. This pack contains 25 tubes measuring 330x50mm.
  • Postal tube for easy sending of large documents
  • Removes the need to fold documents
  • Protective material stops damage to your items
  • Lid ensures contents are secure in posting
  • Ideal for posters, blueprints and other large documents up to A3 size
  • Diameter: 50mm (2in)
  • Length: 330mm